Školy 2018

Vážení přátelé,

 

dovolujeme si Vás a Vaše žáky po roce opět pozvat na výstavu kaktusů a sukulentů, pořádanou Klubem kaktusářů Hradec Králové. Letos vystavujeme nejen v pátek jako loni, ale rovněž ve čtvrtek, což nám dovoluje nabídnout školám uspořádání hromadné návštěvy výstavy, ať již jako zpestření výuky přírodopisu nebo jako kulturní akci.


Proto můžeme i Vašim žákům nabídnout shlédnutí naší výstavy, která zahrnuje expozici kvetoucích kaktusů a jiných sukulentních rostlin, pocházejících ze severní a jižní Ameriky a Afriky, prodej přebytků rostlin, pěstitelskou poradnu a další informace. Na přání jsme připraveni Vám poskytnout odborný výklad se zaměřením jednak na výskyt kaktusů a sukulentů na nalezištích v domovině, který žákům rozšíří poznání exotické přírody, a na možnosti jejich pěstování v podmínkách střední Evropy. Pěstování kaktusů je zajímavou alternativou trávení volného času, která má u nás dlouholetou tradici a je vhodná zejména pro mládež, ve které rozvíjí vztah k přírodě.


Vystavujeme ve dnech 7. června až 9. června 2018 v partystanu na Náměstí 28. října u obchodního domu TESCO v Hradci Králové, vstupné je dobrovolné. Doufáme, že Vás naše nabídka zaujala a těšíme se na viděnou na výstavě.

 

 

výbor sdružení Klub kaktusářů Hradec Králové

 

 

Plakát na výstavu ke stažení