Výstava 2019

Vážení přátelé,

 

Letošní výstava kaktusů a sukulentů Klubu kaktusářů Hradec Králové proběhne opět po roce ve dnech 6. června až 8. června 2019 V tomto roce budeme již potřetí vystavovat na novém místě v centru Hradce Králové.
Z důvodu rekonstrukce dříve využívaného objektu Střední školy vizuální tvorby v Jiráskových sadech jsme byli před dvěma lety nuceni změnit jak místo, tak charakter výstavy. Vzhledem k nedostatku vhodných výstavních prostor v Hradci Králové jsme zvolili netradiční řešení, kterým je instalace výstavy v pronajatém partystanu. S tím souvisí i nutnost změny zázemí výstavy, režimu služeb a otvírací doby. Na druhou stranu nám toto řešení dává ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové možnost umístění partystanu na atraktivním místě v centru města, kde může výstava oslovit širokou veřejnost.

Zvoleným místem je Náměstí 28. října u obchodního domu TESCO v Hradci Králové. Partystan o rozměrech 20 x 10 metrů bude postaven mezi tržnicí a Finančním úřadem a poskytne dostatečný prostor pro výstavu i prodej přebytků našich členů. Jeho výhodou je rovněž jednoduchá přístupnost (možnost parkování v OD Tesco, snadný pěší přístup z centra města, od nádraží i zastávek MHD.
Upravený termín výstavy od čtvrtka do soboty je přizpůsoben zejména školám, kterým dovoluje uspořádání hromadné návštěvy výstavy, ať již jako zpestření výuky přírodopisu nebo jako kulturní akci. Rádi tedy uvítáme tématické návštěvy školních tříd a zájmových kroužků se zaměřením na přírodu. Pro všechny návštěvníky a zejména pro školní výpravy je připraven odborný výklad se zaměřením jednak na výskyt kaktusů a sukulentů na nalezištích v domovině, který žákům rozšíří poznání exotické přírody, a na možnosti jejich pěstování v podmínkách střední Evropy. Touto formou bychom rádi oslovili všechny zájemce o pěstování kaktusů, které je zajímavou alternativou trávení volného času, která má u nás dlouholetou tradici a je vhodná zejména pro mládež, ve které rozvíjí vztah k přírodě.
Na výstavě návštěvníci uvidí několik stovek kvetoucích rostlin z jižní i severní Ameriky a z Afriky, pro začínající kaktusáře a pěstitele hledající informace je připravena poradna, ve které se mohou dovědět odpovědi na své dotazy ohledně pěstování, zálivky, zimování, škůdců apod.
Součástí výstavy je i prodej přebytků, takže pokud si chcete pořídit za pár korun kaktus, sukulent nebo jejich semena, máte jedinečnou příležitost, další výstava bude až zase za rok a supermarkety jsou výrazně dražší. Na výstavě máte také možnost přihlásit se do našeho spolku, případně se přihlásit na náš zájezd a navázat užitečné kontakty.
Samozřejmě uvítáme i návštěvníky, kteří se chtějí jen podívat na něco pěkného a zajímavého a naše kytičky jim udělají radost.

 

Na viděnou na výstavě se druhý víkend v červnu těší

 

výbor sdružení Klub kaktusářů Hradec Králové

 

P. S.: V tomtéž termínu se konají také výstavy klubů v Jičíně a Chrudimi.

 

 vystava2019