Školy 2016

Vážení přátelé,

 

dovolujeme si Vás a Vaše žáky po roce opět pozvat na výstavu kaktusů a sukulentů, pořádanou Klubem kaktusářů Hradec Králové. Letos vystavujeme nejen v pátek jako loni, ale rovněž ve čtvrtek, což nám dovoluje nabídnout školám uspořádání hromadné návštěvy výstavy, ať již jako zpestření výuky přírodopisu nebo jako kulturní akci.


Proto můžeme i Vašim žákům nabídnout shlédnutí naší výstavy, která zahrnuje expozici kvetoucích kaktusů a jiných sukulentních rostlin, pocházejících ze severní a jižní Ameriky a Afriky, prodej přebytků rostlin, pěstitelskou poradnu a další informace. Na přání jsme připraveni Vám poskytnout odborný výklad se zaměřením jednak na výskyt kaktusů a sukulentů na nalezištích v domovině, který žákům rozšíří poznání exotické přírody, a na možnosti jejich pěstování v podmínkách střední Evropy. Pěstování kaktusů je zajímavou alternativou trávení volného času, která má u nás dlouholetou tradici a je vhodná zejména pro mládež, ve které rozvíjí vztah k přírodě.


Vystavujeme ve dnech 9. června až 11. června 2016 v partystanu na Náměstí 28. října u obchodního domu TESCO v Hradci Králové, pro hromadné školní výpravy nabízíme zvýhodněné vstupné, které činí 100 Kč na třídu v doprovodu učitele, učitel má vstup zdarma. Doufáme, že Vás naše nabídka zaujala a těšíme se na viděnou na výstavě.

 

 

výbor sdružení Klub kaktusářů Hradec Králové

 

 

Plakát na výstavu ke stažení

Výstava 2017

Vážení přátelé,

 

Letošní výstava kaktusů a sukulentů Klubu kaktusářů Hradec Králové proběhne opět po roce ve dnech 8. června až 10. června 2017. V tomto roce dochází proti předešlým letům, kdy jsme vystavovali v objektu Střední školy vizuální tvorby v Jiráskových sadech, k zásadním změnám.
Z důvodu rekonstrukce dříve využívaného objektu jsme byli nuceni změnit jak místo, tak charakter výstavy. Vzhledem k nedostatku vhodných výstavních prostor v Hradci Králové jsme zvolili netradiční řešení, kterým je instalace výstavy v pronajatém partystanu. S tím souvisí i nutnost změny zázemí výstavy, režimu služeb a otvírací doby. Na druhou stranu nám toto řešení dává ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové možnost umístění partystanu na atraktivním místě v centru města, kde může výstava oslovit širokou veřejnost.
Zvoleným místem je Náměstí 28. října u obchodního domu TESCO v Hradci Králové. Partystan o rozměrech 20 x 10 metrů bude postaven mezi tržnicí a Finančním úřadem a poskytne dostatečný prostor pro výstavu i prodej přebytků našich členů. Jeho výhodou je rovněž jednoduchá přístupnost (možnost parkování v OD Tesco, snadný pěší přístup z centra města, od nádraží i zastávek MHD.
Upravený termín výstavy od čtvrtka do soboty je přizpůsoben zejména školám, kterým dovoluje uspořádání hromadné návštěvy výstavy, ať již jako zpestření výuky přírodopisu nebo jako kulturní akci. Rádi tedy uvítáme tématické návštěvy školních tříd a zájmových kroužků se zaměřením na přírodu. Pro všechny návštěvníky a zejména pro školní výpravy je připraven odborný výklad se zaměřením jednak na výskyt kaktusů a sukulentů na nalezištích v domovině, který žákům rozšíří poznání exotické přírody, a na možnosti jejich pěstování v podmínkách střední Evropy. Touto formou bychom rádi oslovili všechny zájemce o pěstování kaktusů, které je zajímavou alternativou trávení volného času, která má u nás dlouholetou tradici a je vhodná zejména pro mládež, ve které rozvíjí vztah k přírodě.
Na výstavě návštěvníci uvidí několik stovek kvetoucích rostlin z jižní i severní Ameriky a z Afriky, pro začínající kaktusáře a pěstitele hledající informace je připravena poradna, ve které se mohou dovědět odpovědi na své dotazy ohledně pěstování, zálivky, zimování, škůdců apod.
Součástí výstavy je i prodej přebytků, takže pokud si chcete pořídit za pár korun kaktus, sukulent nebo jejich semena, máte jedinečnou příležitost, další výstava bude až zase za rok a supermarkety jsou výrazně dražší. Na výstavě máte také možnost přihlásit se do našeho spolku, případně se přihlásit na náš zájezd a navázat užitečné kontakty.
Samozřejmě uvítáme i návštěvníky, kteří se chtějí jen podívat na něco pěkného a zajímavého a naše kytičky jim udělají radost.

 

Na viděnou na výstavě se druhý víkend v červnu těší

 

výbor sdružení Klub kaktusářů Hradec Králové

 

 

vystava2017